Kiek kainuoja panaudoto aliejaus išvežimas?

Aliejaus išvežimas jums nieko nekainuoja. Atvirkščiai – mes mokame jums už kiekvieną panaudoto aliejaus kilogramą.

Kuriuose miestuose teikiate panaudoto aliejaus išvežimo paslaugas?

Paslaugas teikiame Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Panaudotą aliejų išvežame net iš atokiausių miestelių.

Ar suteikiate tarą aliejaus rinkimui?

Taip, tarą (talpas) aliejaus kaupimui atvežame ir pastatome nemokamai. Taros tūris priklauso nuo poreikio. Ji gali būti 30, 60, 200 ar 1 000 litrų talpos. Pilnas taras, keičiame tuščiomis, švariomis, kiekvieno atliekų paėmimo metu.

Kada atsiskaitote už išvežtą aliejų?

Atsiskaitome su Jumis sutartyje nustatyta tvarka, dažniausiai per 10 dienų nuo sąskaitos-faktūros gavimo dienos.

Kaip sužinoti, kokiai sumai turiu išrašyti sąskaitą?

Pagrindas išrašyti sąskaitą yra jums e. paštu teikiama automatizuota detali ataskaita. Ten rasite išsamią informaciją apie surinktą naudoto kepimo aliejaus kiekį, jo kokybę ir tikslią sumą, kuriai turite išrašyti sąskaitą. Sąskaitą prašome pateikti PDF formatu.

Ar užmokestis už panaudotą aliejų priklauso nuo aliejaus kokybės?

Taip. Po aliejaus išvežimo kruopščiai patikriname jo kokybę. Už maisto ir kitomis atliekomis stipriai užterštą ar didelį vandens kiekį turintį naudotą aliejų nėra mokama.

Ar išvežate ir maisto atliekas?

Vien tik maisto atliekų nevežame. Klientams, iš kurių surenkame naudotą kepimo aliejų, teikiame nedidelio maisto atliekų kiekio išvežimo paslaugas.

Ar galima viešojo maitinimo atliekas, įskaitant kepimo aliejų, išmesti į buitinių atliekų konteinerį?

Ne, negalima. Viešojo maitinimo atliekos, vadovaujantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2012 m. birželio 12 d. įsakymu, turi būti rūšiuojamos jų susidarymo vietoje, tinkamai saugomos ir atiduodamos tvarkymo įmonei.

Ar turiu vesti panaudoto aliejaus atliekų susidarymą GPAIS?

Pagal LR aplinkos ministro 2011 m. gegužės 3 d. įsakymo Nr. D1-367 „Dėl Atliekų susidarymo ir tvarkymo apskaitos ir ataskaitų teikimo taisyklių patvirtinimo“ 6.7. p. atliekų susidarymo apskaitą atskirai vieningoje gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinėje sistemoje (toliau – GPAIS) turi vykdyti įmonės, įmonių struktūriniai padaliniai ir pagal suteiktus įgaliojimus atskiri įmonių padaliniai, kurie „vykdo maisto gamybos (ruošimo) (viešbučiai, moteliai, restoranai, kavinės, kitos viešojo maitinimo ir maisto gamybos įstaigos) ir (ar) maisto prekybos (didmeninės ar mažmeninės prekybos ir kitos maisto prekybos įstaigos) veiklą ir kuriose per kalendorinius metus susidaro daugiau nei 5 tonos viešojo maitinimo (maisto) atliekų ir (ar) vartoti netinkamų maisto produktų atliekų“.

Ar galite už mane vesti atliekų susidarymo apskaitą GPAIS?

Taip. Jums suteikus įgaliojimą mums galime automatizuotu būdu vesti pilną mums perduodamų atliekų susidarymo apskaitą GPAIS. Taip pat konsultuojame jus su atliekų susidarymo apskaita GPAIS susijusiais klausimais.